Jesteś tutaj

Poidła IMPEX

Poidła IMPEX

poidła dla drobiu IMPEX poidła dla drobiu IMPEX
 
      SMOCZKOWY SYSTEM POJENIA DLA BROILERÓW I KACZEK
poidła dla drobiu IMPEX System pojenia smoczkowego IMPEX jest ekonomiczny, łatwy do czyszczenia i konserwacji. Ze względu na zamknięty system pojenia, higiena jest optymalna co skutkuje lepszym mikroklimatem w hali. Ptaki pozostają suche ponieważ woda nie wycieka na ściółkę. Zawsze istnieje wystarczająca ilość punktów zaopatrzenia w wodę na całym obszarze podłogi. Wysokie jakościowo (360 °) smoczki wykonane ze stali nierdzewnej są wyjątkowo szczelne, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania gumowych uszczelek. System podwieszenia rozprowadza rury nad podłogą.

10025 Smoczek dla broilera
Stal nierdzewna, 360°, wkręcany (gwint 1/8” )

10026 Smoczek dla broilera
Stal nierdzewna, 360° ,wciskany

SYSTEM POJENIA MISECZKOWEGO WSPOMAGAJĄCY ODCHÓW SŁABSZYCH PTAKÓW
V-kształtne poidła wspomagają odchów słabszych ptaków w pierwszych dniach życia. W praktyce wykazano, że są one oszczędniejsze, zaś mniejszy wyciek wody na sciółkę sprawia, że zwierzęta są bardziej suche niż przy zastosowaniu tradycyjnych poideł wspomagających odchów. Stosuje sie je też przy odchowie niosek na wolnym wybiegu. Rozmieszczenie miseczek na rurze wodnej pokazuje poniższa tabela ( dotyczy niosek na wolnym wybiegu).
MISECZKOWY DLA BROJLERÓW, KUR NIOSEK, REPRODUKCYJNYCH, KUR W ODCHOWIE I KACZEK
Miseczka Impex jest użyta w połączeniu z wysokiej jakości smoczkiem ze stali nierdzewnej no. 10015 i 10010 albo zalany tworzywem smoczek no. 10024 - MP, wszystkie z gwintem
1 / 8". Te jednoramienne miseczki dają ptakom lepszy dostęp do smoczka. Zwierzęta pozostają suche gdyż woda nie wycieka na ścółkę. Zawsze istnieje wystarczająca ilość punktów zaopatrzenia w wodę na całym obszarze podłogi. . System podwieszenia rozprowadza rury nad podłogą.
poidła dla drobiu IMPEX poidła dla drobiu IMPEX poidła dla drobiu IMPEX
10015 SA Smoczek drobiowy
Stal nierdzewna, 360° (gwint 1/8”)
  10024-MP Smoczek drobiowy
Stal nierdzewna w tworzywie sztucznym (gwint 1/8”)
  10039-00 RD Miseczka
Jednoramienna, średnica 7 mm, zatrzaskiwana na rurze.
10024-MP Smoczek drobiowy
Stal nierdzewna w tworzywie sztucznym (gwint 1/8”)

 

Systemy pojenia Impex odpowiednie dla różnych typów drobiu.Tabelą wskazuje, który smoczek, smoczek z miseczką albo V - miseczka są odpowiednie, dla którego rodzaju ptaka i ilość ptaków na punkt pojenia.

 

JAK PRACUJĄ SYSTEMY POJENIA
Systemy pojenia są zaprojektowane w pierwszym rzędzie tak, by dostarczyć ptakom dostatecznie czystą wodę. Dodatkowo, zamknięty system pojenia podwyższa higienę i wpływa na lepsze warunki środowiskowe na hali. Gałązka wodna jest źródłem wody dla systemów pojenia. Ciśnienie wody jest obniżone do ± 2 bar przez główny reduktor ciśnienia. Aby sprawdzić spożycie wody jest zalecany wodomierz. Kompletny system pojenia jest dostarczany z profilem aluminiowym albo okrągłym stalowym. Wymagany jest jeden filtr wodny na halę, dodatkowo montuje się dozownik leków przy gałązce wodnej.
Prawidłowa wysokość smoczków jest ważna. To może zostać osiągnięte przy pomocy systemu podwieszenia.

Uwaga
Przed montażem systemu pojenia Impex zapoznaj się z poniższymi punktami.
0) Reduktor centralny i filtr muszą być dopasowane do gałązki wodnej.
1) Maksymalna długość lini pojenia nie powinna przekraczać 80 metrów, czyli 22 elementów, 3,65 każdy, jeśli stosuje się reduktor początkowy. Gdy linia ma powyżej 80 metrów stosuje sie reduktor środkowy.
2) Przy wszystkich typach ptaków oprócz brojlerów powinno się stosować antygrzędę.
3) Całkowita ilość linii pojenia dla brojlerów, to ilość lini żywienia plus jeden.
4) Zaleca się rozmieścić linie pojenia w odległości od 2,5 do 3,5 metra od siebie.